Ben Alımı – Dr. Koray Kır
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
DE

Benler nevüs olarak da adlandırılmakta ve vücudumuzda farklı nedenlerle oluşmaktadır. Benler her ne kadar hiçbir zarar teşkil etmese de her zaman kansere dönüşme riski olan oluşumlardır. Diğer yandan kimi zaman benler kişinin güzelliğini bozabilecek bölgelerde oluşmakta ve kişinin mutsuzluğuna neden olmaktadır. Bu durumda ben alımı uygulaması çözüm sunmakta ve benlerden kurtulmayı sağlamaktadır.

Özellikle koyu renkli benlerin kanserleşme riski taşıdığının düşünülmesi durumunda sağlık açısından ben aldırma işlemi gereklidir. Diğer yandan benler doğuştan olabileceği gibi, güneş ışınlarına maruz kalma, beslenme şekli, kozmetik ürünler ve yaşlanma gibi nedenlerle de oluşabilmektedir. Benler kabarıklığına, şekline ve boyutuna göre farklılık göstermektedir. Bazı benler neredeyse ten rengiyle aynıyken bazıları çok daha koyu renktedir veya vücuttan çıkıntılıdır. Benlerde sorun olduğunu renkli koyulaştığında, kızardığında, şekli bozulduğunda ve kaşınmaya başladığında anlayabilirsiniz. Bu gibi durumlar ciddi ve vakit kaybedilmemesi gereken durumlardır.

Ben Aldırma Çeşitleri

Ben aldırmanın birden fazla çeşidi bulunmaktadır. Bunlar ameliyatla ben aldırma, lazerle ben aldırma, dondurma işlemiyle ben aldırma veya yakarak ben aldırma olarak çeşitlendirilebilir. Ben aldırma işlemleri arasında son zamanlarda en çok tercih edilen yöntem lazerle ben aldırma yöntemidir. Lazerle ben aldırma yönteminde farklı ışınlar kullanılarak bene atışlar yapılır ve ben alınmış olur. Bu yöntem en çabuk iyileşen ve iz kalmayan yöntemdir. Diğer yöntemlerde özellikle ameliyatla ben alma ve yakma gibi işlemlerde kişinin istemediği izler kalabilmektedir.

Ben aldırma işleminin seanslar halinde yapılması uygun olacaktır. Aynı zamanda seanslar boyunca uygulama yapılan bölgeyi tahriş edecek davranışlardan uzak durmak ve bölgeyi güneş ışığından korumak gerekmektedir. uygulama öncesinde hafif bir lokal anestezi yapılır ve böylelikle acı hissetmezsiniz.

Ben aldırmak halk arasında konuşulanlara göre risklidir ve kansere neden olmaktadır. Ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Ben aldırma kansere neden olmasının aksine kanserden korunmayı sağlamaktadır.

English