Göz Kapağı Estetiği – Dr. Koray Kır
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
DE

Üst Göz Kapağı Estetiği

Sadece güzelleşmek için değil, fonksiyonel olarak sorunların ortaya çıkmasıyla beraber yapılabilen bir işlem olan üst göz kapağı estetiğiyle sarkmış üst göz kapağı normal hale getirilmektedir. Yaşla birlikte aşağıya doğru sarkan göz kapakları görme sorunlarını beraberinde getirmektedir. Bu durumda üst göz kapağı estetiği zorunlu hale gelmektedir. üst göz kapakları göz küresinin sürekli nemli kalmasını sağlayan yapıdadırlar. Yaşla beraber bollaşan üst göz kapağı derisi bir süre sonra göze perde inmesine neden olur ve kişinin hayat kalitesini düşürür.

Üst Göz Kapağı Sarkmasının Olumsuzlukları

Üst göz kapağı sarkması kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterecektir. Aynı zamanda üst göz kapağındaki sarkmalar sürekli aynı noktaya bakıldığı zamanlarda (kitap okumak, tv izlemek gibi) salıp gitme ve uyuklama gibi sorunlara da neden olmaktadır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Üst göz kapaklarında kirpiklerin üzerinde bulunan kıkırdak doku sarkmanın meydana geldiği yerdir aslında. Katlananın meydana geldiği bölüm kesilerek devamında güldüğümüz zaman kaz ayaklarının oluştuğu bölgeden de kesik alınarak burada bulunan deri çıkartılmaktadır. Lokal anestezi altında uygulanan üst göz kapağı estetiği yaklaşık 45 dakika sürmektedir. İşlemin ardından hasta 10 yıl önceki haline dönebilmekte ve görme fonksiyonunu yeniden kazanmaktadır. Bir hafta içinde dikişler alınmakta ve üst göz kapağı kıvrımında iz kalmaktadır. Bu iz zamanla pembeleşip sonrasında ise soluklaşacaktır.

Üst Göz Kapağı Estetiği Sadece Yaşlılara Mı Yapılır?

Üst göz kapağı estetiğinin normal şartlar altında 40 yaş üzerindeki hastalara uygulanması daha doğrudur. Ancak bazı insanlarda kaşlar çok düşük olabilmektedir. Kaş düşüklüğünün üst göz kapağı yaşlanmasının daha erken olmasına sebep olması nedeniyle erken yaşlarda da bu işlem uygulanabilmektedir. Bu tip durumlarda üst göz kapağı estetiğinin bir süre sonra tekrar yapılması bile gerekebilir.tekrar yapılması bile gerekebilir.

English