Kaş Kaldırma Estetiği – Dr. Koray Kır
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
DE

İdeal Kaş Şekli

Yaşlanma süreci birbirini takip eden bazı durumlarla beraber gelişmektedir. Yıllar ilerledikçe vücut yer çekimine karşı koyamaz hale gelir ve belirli bölgelerde gözle görülür değişmeler yaşanır. Bu değişimlerden biri de kaş düşüklüğüdür. Yaşlandıkça yer çekiminin etkisiyle kaşlar aşağıya doğru düşmeye başlar. Bu durum göz kapağını da etkiler ve kişinin yüzünde yorgun, yaşlı bir görünüm ortaya çıkar. Kaş kaldırma işlemi ile bu durum ortadan kalkmakta, hatta bazen üst göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ile beraber kombine edilmektedir.

Kaşlar yüze mimik kazandıran önemli yapılardır. Aynız amanda kişini yüz ifadesine de büyük etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle kaş düşüklüğü kişiyi mutsuz edecek bir görünüme neden olacaktır. kaş kaldırma ameliyatı ile bu soruna çare bulunmakta ve kişinin ideal görüntüsüne kavuşması sağlanmaktadır.

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatında farklı teknikler kullanılabilmektedir. Endoskopik alın germe ameliyatında saçlı deri içinden açılan küçük kesikler sayesinde kaşlar kaldırılabilmektedir. Diğer yandan kaşların burna yakın olan iç kısımlarına üst göz kapağı estetiği için yağılan kesiklerden ulaşılarak kaslara müdahale ile de kaşları kaldırmak mümkündür.
Kadınlarda saçlı deriden yapılan kaş kaldırma işleminde herhangi bir estetik sorun ortaya çıkmamaktadır. Ancak erkeklerde kaş kaldırma işlemi bu şekilde yapılmaz. Erkekler için en doğru yöntem üst göz kapağından açılan kesiklerle kaş kaldırma işlemi yapılmasıdır.

Kaş Kaldırma Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düşük kaşların yanı sıra aşırı kalkmış kaşlar da doğal bir görünümden çok uzak olacaktır. Bu nedenle kaşların yüzünüze yakışacak doğru seviyesini belirleme işini estetik cerraha bırakmanız daha iyi olacaktır.

Kaşlar arasında genellikle asimetri olabilmektedir. Bu durum iyi değerlendirilmeli ve ameliyat öncesinde ne yapılacağı belirlenmelidir. Kaş kaldırma işleminin kalıcılığı herkes tarafından merak edilmektedir. ancak bu kişiye göre değişse de kalıcılığı uzun sürelidir. Yine de yaşlanmanın etkisiyle yıllar içinde kaşların düşmesi kaçınılmaz olacaktır.

English