Meme Rekonstrüksiyonu – Dr. Koray Kır
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
DE

Meme Protezi
Göğüslerin olması gerektiğinden küçük olması ve vücutta orantısızlık yaratması durumunda meme büyütme ameliyatı ile çözüm bulunabilmektedir. Meme büyütme ameliyatında meme dokusuna yerleştirilen protezler sayesinde istenen görüntüye ulaşılmaktadır. Aynı zamanda meme küçük olsa bile eğer sarkma mevcutsa meme dikleştirme ameliyatı ile meme büyütme ameliyatı kombine edilmektedir. meme büyütme ameliyatı kişinin yaşam kalitesini doğrudan etkilerken, psikolojisini de düzeltir.

Meme büyütme ameliyatında memenin büyümesine ve dolgun görünmesine neden olan araçlar silikon meme protezleridir. Silikon meme protezleri kişinin istediği göğüs ölçüsüne ulaşmasını sağlayarak amaca ulaşmaya neden olur. Silikon protezlerin de çeşitleri bulunmaktadır. Boyut olarak seçenek sunulan silikon protezlerde aynı zamanda şekil olarak da seçenekler mevcuttur.

Silikon protezin iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri yuvarlak, diğeri ise damla şeklinde silikon protezdir. Yuvarlak silikon protezler göğüslerinin daha dolgun görünmesini isteyenler içindir. Damla silikon protezler ise göğüslerinin büyümesini ancak doğal göörünmesini isteyenler için doğru seçim olacaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı Yaşı Nedir?
Meme büyütme ameliyatı kadınlar tarafından en sık tercih edilen estetik uygulamalardan biridir. meme büyütme ameliyatı için ideal yaş olarak meme dokusunun gelişimini tamamladığı 18 yaş önerilir. Ancak ergenlik döneminde asimetrik memelere sahip olan genç kızlara da meme büyütme ameliyatı uygulanabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı
Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılmakta ve ortalama 1-2 saat sürmektedir. Meme büyütme ameliyatında silikonun yerleştirilebileceği 3 alan vardır. bunlar meme ucu, meme altı ve koltuk altıdır. Bu durum plastik cerrah ile konuşulmalı ve ona göre karar verilmelidir. Söz konusu bölgeye kararın ardından bölgede bir kesi açılır ve sokularak zarar vermeden silikon protez buradan meme içine yerleştirilir. İşlem tamamlanınca ise dikiş atılır ve hasta odasına gönderilir.

Meme büyütme ameliyatının ardından ilk gece kontrol altında olmak önemlidir. Ödemi azaltmak için özel sutyen veya sporcu sutyeni giyilmesi gerekmektedir. ameliyattan 3-5 gün sonra duş almak mümkündür. Zorlayıcı hareketler 4-6 hafta süreyle yapılmamalıdır.

English