Saç Ekimi – Dr. Koray Kır
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
DE

Hedefimiz, 16 yıllık saç ekim tecrübesi olan ekibimizle Türkiye’nin sayılı merkezlerinden biri olmaktır.
Saç ekimi 2 yöntemle yapılmaktadır.

1.FUT:
Enseden şerit halinde kesilerek saçlı deri çıkarıldığı ve saçlı deriden tek tek kesilerek köklerin elde edildiği yöntemdir.Dikiş izi bırakan bu yöntem günümüzde yalnızca kirpik ve kaş ekimi için kullanılıp saç ekimi için kullanılmamaktadır.

2.FUE:
0,7-0,9 mm boyutundaki mikromotor uçları ile enseden saç köklerinin tek tek alınıp,kellik olan bölgeye tek tek ekildiği yöntemdir.Herhangi bir dikiş ve yara izi bu yöntemle kalmamaktadır ve ekilen saçlar doğal görünümde çıkmaktadır.Günümüzde bütün saç ekim merkezlerinin ve bizim kullandığımız yöntemdir.

Saç ekimi sonrası:Ekim sonrası ,saç kökleri alınan ense pansumanla kapatılır ve 3 gün boyunca açılmaz.Saç ekilen alan açık bırakılır.Hastanede yatış gerekli değildir,hasta ağızdan antibiyotik ve ağrı kesici tedavisi verilerek evine gönderilir. 3.gün pansuman açılır ve ilk yıkama özel losyon ve şampuğanlarla tarafımızdan kliniğimizde yapılır.Daha sonra tarif ettiğimiz şekilde 10 gün boyunca hergün hasta tarafından yapılır.

Ekilen saçlar 3 hafta sonra dökülür.Bu doğal bir süreçtir ve tedirgin olunmaması gerekir. 4 ay sonra birdaha dökülmemek üzere saçlar yeniden çıkar.

English