Six Pack – Dr. Koray Kır
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
DE

Six pack baklava dilimi kaslara sahip olmak isteyen kişiler için yapılmaktadır. uzun uğraşlar sonucunda kas yapmak istemeyen kişilere uygulanan bu estetik uygulama sayesinde baklava dilimi kaslara kavuşmak zor değildir. Karın bölgesinde göğüs bölgesinden göbek deliğine kadar olan kısımda aslında baklava dilimleri vardır. Ancak bu kasları ortaya çıkarmak için uzun süreli spor yapmak gerekir. Böyle bir durumu ortadan kaldırmak ise six pack ameliyatı ile mümkündür.

Sic pack ameliyatının ardından baklava dilimi denen 6 adet kas ortaya çıkmakta ve bunun için spor yapmaya gerek kalmamaktadır. Ancak bu durum sık yemek yeme ve sağlığına dikkat etmeme gibi durumlarda uzun süreli kalıcılık sunmamaktadır.

Six Pack Ameliyatı

Six pack ameliyatında öncelikli olarak göğüs bölgesindeki yağlanma kontrol edilmektedir. Eğer göğüs bölgesinde yağlanma aşırı derecedeyse jinekomasti ameliyatıyla göğüsler eski haline getirilmektedir. Sonrasında ise liposuction (yağ alma) yöntemi ile karın bölgesinden yağ alınarak o bölgedeki karın kaslarının tasarımı yapılıyor ve gerekiyorsa karın germe ameliyatı yapılarak işlem sonlandırılıyor. Ameliyat yaklaşık 1 saat sürüyor ve sonrasında six pack denen kaslara anında kavuşabiliyorsunuz.

Six Pack Etkisi Ne Zaman Görünür?

Aslında ameliyatın hemen ardından etki gözle görülmektedir. Ancak işlem nedeniyle şişlik ve ödem oluşabildiği için tam six pack görünümü 7-10 gün sonra tam olarak belirginleşmektedir. Ameliyatın ardından yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. aynız amanda görünümü korumak için spor da yapılması gerekir. Aynı zamanda aşırı kilo alıp vermek de baklava dilimi kasların görünümünün kaybolmasına neden olacaktır.

Six pack ameliyatı izsiz bir ameliyat olması nedeniyle herhangi bir estetik kaygı yaşanmasına gerek yoktur. Liposuction uygulaması nedeniyle deri altında ince izler kalsa da bu izler kendiliğinden kapanmaktadır. Six pack ameliyatı ameliyat sonrasında spor yapacak ve sağlığına dikkat edecek kişiler için önerilmektedir.

English