Yüz Germe – Dr. Koray Kır
Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
DE

Yaşlanmayla beraber yüzde de bazı deformasyonlar oluşabilmektedir. Tüm bu deformasyonlarla tek tek mücadele etmektense yüz germe ameliyatı ile tek bir seferde tüm sorunlardan kurtulmak daha doğru olacaktır. Yüz germe ameliyatı ile alakalı bilgi vermeden önce yaşlanmaya neden olan etkenlere bir göz atalım.

Zaman yüzün yaşlanmasının en büyük etkenidir. Geçen zaman içinde yüzdeli kollajen yapı kaybolur ve yüz yaşlanmaya, kırışıklıklar ve çizgilerle kendini göstermeye başlar. Kollajen yapı cildin gerginliğinden sorumludur. O gidince yerine sarkmış bir cilt gelir.

Elbette yer çekimi de yaşlanmaya etki eden ev önlenemeyen doğal bir süreçtir. Yer çekimiyle beraber vücut gibi cilt de sarkmaya başlar ve daha yaşlı bir görünüme neden olur.

Güneş ışınları da cildin yaşlanmasına neden olmaktadır. Öyle ki güneş ışınlarından korunmamak ve uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak gereğinden erken yaşlanma belirtilerine bile neden olabilmektedir.

Yaşlanmanın en önemli faktörlerinden biri de sigara kullanımıdır. Sigara içerdiği toksinler nedeniyle cilde kalıcı hasarlar vermektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Kimler İçin?

Yüz germe ameliyatı için aday olan ideal kişiler yüz ve boyun bölgesinde sarkmaların başladığı, ancak cildin elastikiyetini kaybetmediği kişilerdir. Genellikle 40 yaşın üzerindeki hastalar yüz germe ameliyatı için uygun adaylardır. Ancak yapısal ve genetik etkenler göz önüne alındığı zaman erken yaşlılık etkenleriyle beraber yüz germe ameliyatı daha genç yaşlarda da yapılabilmektedir.

Yüz germe ameliyatına karar verilmesinin ardından en az 10 gün önce sigara kullanılıyorsa sigaranın bırakılması gerekmektedir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilmektedir. Ameliyat yapılacak işleme göre 3-10 saat arasında sürmektedir. Bu süre kombine işlemler nedeniyle uzayabilir. Yüz germe ameliyatının yanında başka işlemler de uygulanacaksa maksimum süre olan 10 saati bulabilir. Ameliyatın hemen ardından eve gitmek mümkündür. Yüz germe ameliyatı iz kalan bir işlemdir. Ancak kesikler şakaklarda saçlı derinin altında ve kulakların arkasında olduğu için görünmezler. Bu nedenle de kişiler herhangi bir estetik kaygı yaşamaz.

English